Jak jsem si přečetl, v japonské Okinawě žije snad nejvíce lidé v důchodovém věku na světě. Jsou mezi nimi mnozí, kteří mají velmi vysoký věk. Jen 3 % lidí je obézní. K životu těchto lidí patří lehká a pestrá strava. Půst nebo jeho varianty jsou jednou z používaných „technik“.

Co je půl-půst

Ani nevím jestli to je nějaký název, používám ho od začátku, kdy jsem začal s půsty. Jde o způsob půstu, který je přerušen pár hodinami vhodného jídla. A to se opakuje každý den.

Jak to probíhá

Nejvíce používám variantu, kdy vstanu a začnu snídaní, tj. lehká kaše, ovoce a pod, pak dle potřeby a končím obědem, ten je zase lehký. Po obědě nastává čas až do snídaně, kdy nejím a držím tedy půst.

K čemu to je

Mě to velmi „odlehčuje“, půst mi zlepšuje celou funkci těla, cítím lepší proudění energie. O tom, že se stáváte nezávislými na potravě, ani nemluvě. 🙂  Probíhá očistný proces těla a mysli dlouhodobě. Pro některé lidi je málo představitelné být bez jídla několik dní, ale na tento rytmus si mohou zvyknout lépe.

Jak to vnímám pro duchovní práci

Varianta půl-půstu je skvělá, udržuje pozornost a pomáhá s vědomým konáním. V energiích pracuji často večer nebo v noci a k tomu je půst moje vyzkoušená pomoc.

 

Pokud to chcete vyzkoušet nebo to více probrat, kontakty mám na webu.

Další článek na toto téma: O PŮSTU – Život v Energii (zivotvenergii.cz)

 

Srdečně zdraví Petr

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *