Díky všem co napsali. Moc si toho vážím. Pár myšlenek k půstu za mě.
Proč to dělám?
Když cítím potřebu odlehčit tělu a mysli, půst přináší krásný prožitek volného těla a vzdušnost. Zároveň je fyzicky pro mé tělo prospěšný, zrychlí se odvod toxických látek a celkově se pročistí. Energie proudí volně a lidé mohou cítit vnitřní klid.
Jak dlouho to má trvat?
Nikdy nevím jak dlouho to budu praktikovat. Někdy jen den. Každý si může dovolit poslouchat svůj hlas uvnitř a ten řekne kdy přestat. Není to o výkonu, ale o prožitku a ten se neřídí časem. Přirozeně se většinou zastavím mezi 3-10 dny. U mě hraje roli hektický program s dětmi.
Jak to probíhá?
Každé ráno piju vlažnou vodu s citrónem a tak i v půstu pokračuju.
V průběhu půstu piju někdy jen vodu, ale jak jsem psal, poslouchám tělo a tak se může přidat třeba bylinkový čaj. Já to vnímám tak, že jde hlavně o prožitek, takže pokud potřebuju kafe, dám si. Když by byl půst delší, třeba okolo 10 dnů, pak bych určitě zapojil fázi návratu ke stravě. To je, že si nejdříve dám 1-2 dny třeba jen čerstvou šťávu z ovoce, zeleniny, přidám později kaši. Prostě se vracím postupně. Tohle platí i u kratších půstů, tělo potřebuje klidný návrat.
Půst a běžný život
Vnímám, že v půstu se dá normálně fungovat, třeba chodím běhat a cvičím. A pracuju. Jde ovšem o čas, kdy se dostáváme do sebe a tak i tomuto procesu přizpůsobuju své aktivity. Snažím se dělat klidnější věci a vyhýbám se ruchu. Je to čas zamyšlení a prožitku sebe sama. Pokud to jde 🙂.
Vnímám, že vnitřní hlas si řekne přesně co potřebuje.
Tak ať mají všichni klidnou noc
P

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *