Před rokem se něco stalo, co mi pomohlo zhubnout 20 kg. Mnoho životních událostí mě posunulo do šťastnějšího období mého života a to je teď. Znovu jsem zažil, jak vypadá vstávat ráno bez první myšlenky na pracovní úkoly. V klidu a míru. Smál jsem se a nekřičel na děti, ani na ženu. Věci dávaly najednou smysl i když jsem je neřídil. Prostě se děly. Začal jsem žít jinak...

Po všech těch letech, jsem byl tak vyčerpaný a frustrovaný, že jsem ani nemohl jinak, a práci na neurčitý čas přerušil. Měl jsem najednou čas a nevěděl, co s ním. Tak jsem v první fázi odpočíval… Zpomalení pracovního tempa umí opravdová kouzla.

Tělo se začalo regenerovat a začalo říkat, co si přeje. Já to neplánoval. Pohyb se stravou na jedné straně a k tomu odpočinek, žádný stres a změna rytmu na druhé, začaly působit jako nejlepší hubnoucí kůra mého života.

Moje tělo říkalo co potřebuje. Kila šla dolů, já běhal, cvičil jógu, qigong a workout. Jedl více zeleniny, ovoce, syrové stavy. Pil čistou vodu. Přišel jsem na to, že přestávám potřebovat sladké potraviny, takže cukr mě opouštěl více a více.

Piji kávu bez mléka a i to byl impulz pro omezení mléčných produktů. Všeho jsem začal jíst nějak méně, ale přesto pestře. Jedl jsem tak akorát, ani moc, ani příliš málo.

Najednou jsem zjistil, že kromě mého těla hubne tak nějak i moje mysl, myšlenek bylo mnohem méně. Byl jsem spokojenější i smířlivější. Objevily se znovu moje talenty a ve větší síle. Přišla chuť tvořit, inspirace. Moje tělo mě přivedlo k tomu, abych více naslouchal svým přáním. To je silné kafe, alespoň pro mě. 🙂

Když je toho na nás moc, je fajn zkusit zpomalit a vydechnout. Vše lépe promyslet, něco už dále nedělat, něco změnit. Priority rozdáváme my, ne ty situace ani okolí.

Možné je všechno, jen si to dovolit, pustit se ze řetězu. Vše se mění, naše základní jistota je nejistota. Použijme ji pro sebe, jak nejlépe to jde.

Pomáháme lidem najít jejich cestu a třeba i zhubnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *